Menu Close

18 GARGŽDŲ SOCIALINIŲ PASLAUGŲ CENTRO BENDRUOMENĖS ŽINGSNIŲ

Gargždų socialinių paslaugų centro bendruomenė vasario 9 d. paminėjo savo veiklos 18 – ąjį gimtadienį. Tokia veiklos sukaktis simbolizuoja kryptingą ėjimą tuo keliu, kuriame komanda drąsiai prisiima naujus iššūkius. Pastarieji metai visiems jų pažėrė daug, bet nepaisant visų sunkumų prioritetas yra Gargždų socialinių paslaugų centre paslaugas gaunančių žmonių gerovė.

Palengvino tėvų gyvenimą

Įstaigos veikla 2004 m. prasidėjo nuo dienos socialinės globos paslaugos suaugusiems asmenims su negalia teikimo Suaugusių asmenų su negalia ir senyvo amžiaus asmenų dienos socialinės globos centre. Tai palengvino tėvų, globėjų gyvenimą bei užtikrino neįgaliesiems saugią aplinką, padėjo atrasti neįgaliesiems saviraišką, ugdė bendrystę. Per 18 metų Centro veikla išsiplėtė, įstaigoje teikiamos licencijuotos ir akredituotos paslaugos. 2020 metais akreditacija buvo suteikta vaikų dienos socialinės priežiūros paslaugos teikimui Vaikų dienos centre. 2021 metais suteikta akreditacija dar 6 paslaugoms: socialinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ir (ar) atkūrimo paslaugai Suaugusių asmenų su negalia ir senyvo amžiaus asmenų dienos socialinės priežiūros centre, Nakvynės namų padalinyje –  apgyvendinimo nakvynės namuose ir laikino apnakvindinimo paslaugai, Krizių centre – intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinei paslaugai ir Globos centro padalinyje – pagalbos globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams, įtėviams ir šeimynų dalyviams ar besirengiantiems jais tapti paslaugai.

Lankytojai jaučiasi laimingi

Gimtadienio šventę, nors ir kitokią – laikantis galiojančių apribojimų ir be svečių – Centro lankytojai ir darbuotojai atidarė jau tradicija tapusiu šokiu, kuris sujungė visą centro bendruomenę nuotoliniu būdu. Buvo išsakyta daug linkėjimų, gražių minčių ir atsiliepimų. Pirmieji šilčiaus linkėjimų žodžius atsiuntė lankytojų tėveliai: “Gyvuokite dar šimtą metų! Būkite visi sveiki!” “Centras – tai tokia jauki vieta, kur susitinka draugai, čia pasirodome be kaukių. Čia nėra prasmės apsimetinėti ir galima būti savimi. Tai tokia vieta, kur esi laisvas savo pasirinkimuose. Tai lyg antri namai, kuriuose jautiesi saugus, suprastas, čia širdžiai gera ir ramu. Esame laimingi galėdami lankytis Gargždų socialinių paslaugų centre, turėdami galimybe mokytis, ugdytis, draugauti, linksmintis”, – pasakojo Centrą lankantis Tomas. Apie Centro svarbą ir naudą kalbėjo ir lankytojas Laimonas: “Centre jaučiuosi laimingas, susiradau daug draugų, jie visi draugiški ir nuoširdūs. Čia man patinka siūlomos užimtumo veiklos: vėlimas, piešimas, o mėgstamiausia veikla – tai dainavimas. Esu laimingas lankydamas šį Centrą.”

Ir sveikinimai, ir edukacija

Prie gimtadienio sveikinimų prisidėjo ir Gargždų socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro mažieji lankytojai dovanodami savo šokį ir tardami “ačiū” už užmegztas naujas draugystes, patiriamas gražias emocijas, naujus atradimus ir nuotykius. Visus su gimtadieniu sveikino ir direktoriaus pavaduotoja socialiniams reikalams V. Bružienė, kolektyvui linkėdama kantrybės, supratimo ir neblėstančio kūrybingumo, o lankytojams – vilties, kad viskas pasikeis ir gretos gausės, visi galėsime patirti daug džiaugsmingų akimirkų kartu!

Po sveikinimų ir palinkėjimų gimtadienio proga Centras dovanojo nuotolinę Energetikos ir technikos muziejaus organizuojamą edukaciją “Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?”. Šventinės programos pabaigoje visi vaišinosi gimtadienio vaišėmis, šoko, dainavo ir džiaugėsi, kad turėjo galimybę šią ypatingą dieną pabūti kartu. 

Kviečiame visus norinčius tapti Gargždų socialinių paslaugų centro bendruomenės dalimi kreiptis dėl paslaugų į deklaruotos Klaipėdos rajone gyvenamosios vietos seniūnijos socialinius darbuotojus (Gargždų socialinis paslaugų centras teikia paslaugas 7 seniūnijų gyventojams: Gargždų, Dauparų – Kvietinių, Dovilų, Endriejavo, Kretingalės,  Sendvario, Vėžaičių). Taip pat asmenys, pageidaujantys gauti išsamesnę informaciją apie Gargždų socialinių paslaugų centre teikiamas paslaugas, gali kreiptis adresu ir telefonu: Gargždų socialinių paslaugų centras (Sodo g. 1, Gargždai), tel.: (8 46) 47 02 02, 8 686 33 702, el. p. gargzduspc@gmail.com.

2022-02-09

{gallery}22.02.11{/gallery}

Skip to content