Menu Close

AŠ ŽIŪRIU Į TAVE, PASAULI…

2024 m. gegužės 15 d. nuaidėjo saulėta, alyvomis ir pakalnutėmis kvepianti tarptautinė Šeimos diena. Gargždų socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro dovana šia proga – meninė fotografijų paroda „AŠ ŽIŪRIU Į TAVE, PASAULI…“. Tai vaikų žvilgsnis į juos supančią aplinką, į erdvę, kurioje gyvena, kuria ir auga. Kūrybos procesas truko apie 10 mėnesių – vaikai vedami tarpdisciplininių menų kūrėjos – fotografės Mildos Butkevičiūtės mobiliaisiais telefonais fiksavo akimirkas, objektus, žmones, kurie jauniesiems kūrėjams sukėlė emocijas.

Menas neturi ribų, jei širdim leidi sau būti smalsiu ir pašėlusiai kūrybišku. Šios parodos kuratorė ir vadovė Milda, dažnai mėgsta daiktus, tokius kaip stiklainiukus prikelti ekologiškai antram gyvenimui ir įprastą fotografiją paversti daugiau nei nuotrauka, paversti ją nostalgišku ir prasmingu prisiminimų daiktu, kurį įdomu laikyti rankose ir įdėti į jį ką nors vizualiai ypatingo, įamžinto laiko, tikro ir nesumeluoto. Taip gimė ir ši tarpdisciplininio meno instaliacija. Tai tarsi simbolis – draugystės ratas, kuriame sudėtos visos įamžintas akimirkos. Jas galima išsaugoti ir kaupti mobiliuosiuose arba atmintyje ir atėjus metui – dalintis, kaip toje animacinėje pasakoje „Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“ gavęs dovanų uogienės iš draugo “Mažylio” skanavo ją ir laimingas laižėsi pirštukus, buvo dėkingas draugui. Taip ir mes, tiek maži, tiek dideli, besimėgaudami valgome su meile mamos virtą uogienę,  ar užvakuotus obuoliukus, arba grybus… Močiutė, senelis ar mama, dažnas iš jų  tebeturi savo sandėliukuose – rūsiuose priaugintų ir prikauptų gėrybių. Turime visi ir savo fotografijų “sandėliukus” mobiliuosiuose ar kompiuteriuose. Taigi įkvėpti aplinkos ir močiučių, bei mamų kulinarinių istorijų, nusprendėme kurti ir kaupti “Draugystės akimirkas” stiklainiukuose. Atrodytu keista ir neįprasta, bet vaikiškoms fantazijoms ribų nėra, o užaugus ir būnant menininku, tas vidinis vaikas visuomet duoda apie save žinoti.

Klausimas Tau, mielas žiūrove – ar norėtum dovanų foto akimirkos – saldžios, marinuotos ar kvepiančios pavasario žiedais, o gal samanomis, ar rudeniniais parko lapais… Mmmm, kaip skanu širdžiai ir akims… Kviečiame mėgautis akimis!

Mobilografijos darbų paroda eksponuojama Gargždų krašto muziejuje iki gegužės 27 dienos.

Socialinės darbuotojos Eglė Krasauskienė ir Vilija Dromantienė

Paskelbta 2024-05-16

Skip to content