Menu Close

Vasaros palydėtuvės


Warning: join(): Invalid arguments passed in /home/gargzdaispc/domains/gargzdaispc.lt/public_html/wp-content/themes/design/inc/blog/class-post-entry.php on line 252

Š. m. rugpjūčio 20 d. Gargždų socialinių paslaugų centro bendruomenės nariai susiruošė į ilgai lauktą kasmetinę išvyką – vasaros palydėtuves. Tikslas – aplankyti Palangos gintaro muziejų, bei maloniai praleisti laiką prie jūros Karklėje.

                      Palangoje mus pasitiko dvi gidės, kurių dėka sužinojome kaip ir kada įsikūrė vienas lankomiausių Lietuvoje muziejų, kuris buvo restauruotas 2013 – 2015 m. Muziejaus rūmų erdvės mus stebino naujai atkurtais istoriniais interjerais.

Antrame muziejaus aukšte, aplankėme septynias ekspozicijų sales: Renginių salę, Raudonąjį ir Didįjį salonus, Grafienės kabinetą, Mėlynąjį saloną, Jaunojo grafo kabinetą, Mažąjį saloną. Šiose reprezentacinėse rūmų salėse atkurta aristokratų rezidencijos aplinka, kurioje eksponuojami XVIII a. pab.–XIX a. Lietuvos dailės muziejaus bei privačių asmenų deponuoti baldai ir meno kūriniai.

Palangos gintaro muziejuje eksponuojami apie 6 tūkst. eksponatų, kurie atspindi gintaro istoriją Žemės evoliucijos bei kultūros istorijos kontekste. Lankytojams pristatoma per 70 unikalių gintaro gabalų, vertinamų ne tik dėl savo įspūdingo dydžio (pats didžiausias –„Saulės akmuo“ – sveria 3 524 g), bet ir dėl formos, atspaudų, spalvinių niuansų, nes visa tai yra neįkainojama mokslinė medžiaga, liudijanti apie klimatines sąlygas, florą ir fauną. Per edukacinę veikla mes sužinojome, kad šiltėjant klimatui, gintaro medžiai nebeprisitaikė prie naujų oro sąlygų ir tapo labai sakingi. Išskirdami gausius sakų kiekius, jie palaipsniui išnyko, o dirvožemyje susikaupusios jų sakų liekanos, veikiamos fizinių ir cheminių aplinkos veiksnių, palaipsniui virto gintaru.Gintaro muziejaus inkliuzų kolekcija (apie 15 tūkst. objektų) yra viena iš didžiausių ir moksliniu požiūriu vertingiausių pasaulyje. Mus labai sudomino vitrinose su padidinamaisiais stiklais pristatomi patys įdomiausi egzemplioriai, tarp kurių yra ir vienas rečiausių pasaulyje eksponatų – driežas. Prieš 50 mln. metų augusių spygliuočių sakai buvo tikri spąstai vabzdžiams, voragyviams ir netgi driežams. Į sakus pateko ir augalijos pavyzdžių: žiedų, žiedadulkių, lapų. Apžiūrėjome ir gintaro meistrų bei profesionalių dailininkų, nuo serijinių XX a. 6 – 8 dešimtmečių dirbinių iki žinomų autorių darbų, kurie garsino Lietuvą pasaulio parodų salėse kūrybą, kurių dirbiniai eksponuojami didžiulėje salėje.

Mes pasidžiaugėme, kad šis muziejus visiškai pritaikytas asmenims su negalia (puikiai įruošti tualetai, liftai).

Tuo mūsų kelionė nepasibaigė. Po edukacinių užsiėmimų mūsų laukė kelionė prie jūros į Karklę. Pasistiprinę ir puikiai praleidę laiką, maloniai pavargę ir pasisėmę žinių, kupini įspūdžių ir geros nuotaikos grįžome į namus. Padėkos žodį tariame visiems artimiesiems, kurie vyko drauge ir kartu palaikė gerą nuotaiką bei didelį AČIŪ sakome nuolatiniams centro rėmėjams UAB „Mars Lietuva“, kurie skyrė transportą nuvykti į vasaros palydėtuves.

Socialinė darbuotoja Inga Lukšie

{gallery}15.09.11.2{/gallery}

 

Skip to content